Teslove “rádio na duchov”

Vráťme sa teraz v čase do doby na prelome 19. a 20. storočia. V tom období žil a tvoril našu elektrifikovanú budúcnosť pán menom Nikola Tesla. Génius, či blázon? Názorov na jeho osobnosť bolo veľa. My ho však pokladáme za génia, bez ktorého vynálezov si vieme život v dnešnej dobe predstaviť len ťažko. Jedného dňa z dlhej chvíle zostrojil zariadenie o ktorého funkčnosti nebol ani sám presvedčený. Keď ho však uviedol do prevádzky, sám zostal zaskočený. To čo počul boli hlasy pochádzajúce odnikiaľ. Boli v neznámom jazyku a pripadali mu ako rozhovor dvoch bytostí. Nedokázal si daný jav vysvetliť a zariadenie zo strachu vypol a demontoval. Našťastie pre nás ho zapísal na patentovom úrade a my sme si jednu jeho modernejšiu kópiu zostrojili. Zavedieme ho do praxe pri našich vyšetrovaniach a tešíme sa na výsledky.

Položme si na záver však ešte jednu otázku. Komu patrili hlasy, ktoré zo zariadenia vychádzali? Neexistuje na to vysvetlenie. Žiadne rádiové a ani iné vysielanie v tej dobe ešte neexistovalo …

Autor: stonecold

S.P.I.P. Lead Investigator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.